Prosím REKLAMY jedině do rubriky REKLAMY, kdo je napíše jinam blokuju mu přístup...!

Duben 2012

Národní obrození

13. dubna 2012 v 18:19 | herzig-traum |  maturitní otázky z češtinyy

NÁRODNÍ OBROZENÍ


"České národní obrození" (v 19. století také někdy "národní vzkříšení") je pojem, jímž se označuje proces, který probíhal v rakouské monarchii zhruba od poslední třetiny 18. století do roku 1848. Hlavním úkolem jeho tvůrců bylo pozvednout český jazyk opět na úroveň jazyka vzdělanců a motivovat obyvatele českých zemí k národní uvědomělosti. Národní obrození tvořilo součást procesu transformace feudálního společenství v občanskou společnost. Mezi obrozence patřili: Josef Jungmann, Josef Kajetán Tyl, Karel Hynek Mácha, Božena Němcová, Karel Jaromír Erben, Jan Evangelista Purkyně, Jan Svatopluk Presl, František Martin Pelcl, Magdalena Dobromila Rettigová, Josef
Dobrovský, František Palacký.


Období renesance a humanismu (světová i česká) + česká literatura doby pobělohorské

13. dubna 2012 v 18:14 | herzig-traum |  maturitní otázky z češtinyy

Období renesance a humanismu (světová i česká) + česká literatura doby pobělohorské

Počátky literatury na našem území

13. dubna 2012 v 17:45 | herzig-traum |  maturitní otázky z češtinyy
Napadlo mě, že bych se mohla podělit o zpracovaný otázky z češtiny... Nevím, jestli někomu pomůžou, každopádně někdy je těžký ty informace někde hledat... Tak třeba jen pro inspiraci ;)
... jinak čerpala jsem ze sešitů/učebnic/internetu ;)

Maturita za dveřmi

9. dubna 2012 v 11:49 | herzig-traum |  Prostě já :)
Nikdy bych nevěřila, že školní rok může tak rychle utéct. Ale bohužel je to tak, už jen tři týdny řádné školy a pak "hurá" začínají maturity.

Nebyla bych to já, kdybych opět nestíhala. Na konci třeťáku si člověk říká "O prázdniny přetču všechnu povinnou četbu, začnu s otázka atp..." ale ono houby, je začátek dubna, knížek do kánonu mi chybí tak polovina, otázky zpracovávám jak o život, ale stejně nestíhám. Teď jen doufám, že to čtou nějací stejně "poctiví" maturanti a nejsem v tom sama.
Všichni starší spolužáci a lidi odmaturovaní tvrdí, že na naučení těch milionu otázek ze čtyř předmětů stačí svaťák, ale tomu se mi prostě nechce věřit :D. Naštěstí díky státním maturitám máme svaťák ne týden jeden, ale dokonce týdny tři, tak budu doufat, že se to nějak stihne...

Někdo nějaké rady, jak se nezbláznit a v klidu odmaturovat? O:)