Prosím REKLAMY jedině do rubriky REKLAMY, kdo je napíše jinam blokuju mu přístup...!

Leden 2010

IP by herzig-traum

9. ledna 2010 v 13:20 | herzig-traum |  Moje úvahy atd...
Článek nebude, jak by některé z vás (fyzikomilné) mohlo napadnout o modelu ideální plynu ;), ale o "ideálním partneru" ;).
Řekla bych, že asi každá holka má jakýsi smyšlený ideální idol - nebo představu kluka. Jak by měl vypadat, jak by se měl chovat atd. A pak záleží na tom, jak je dotyčná slečna schopna slevit ze svých ideálů - a začít si s někým "pod" míru a nebo, jestli stále čeká na toho Ideálního ;).
Je zajímavý, že když se zeptáte holky, jakej je její přítel / nebo jaký by měl být - většinou začne popisovat, jak vypadá/ by měl vypadat - většinou : tmavý typ, vyšší, tmavý vlasy a tmavý oči, vysportovaná postava (ale né moc)... Ale málokterá začne popisovat povahu ;).

Říká se, že kluci jsou povrchní a berou holky jenom podle vzhledu... Ano někdy to je pravda, ale přiznejte si - copak jste si o žádném klukovi nikdy neřekly, že je tak ošklivej, že chodit s ním by nešlo? Nebo, že je fajn, ale není to po vzhledový stránce ideál - a tak se odsouvá na čestné místo kamaráda? Přijde mi, že kluci jsou v tomhle upřímnější - ano chtěj hezkou holku a řeknou to... Naopak holky chtěj taky ten svůj ideál - ale když se jich někdo zeptá, tak začnou říkat taková ta klišé : je mi jedno jak kluk vypadá, je důležité, jak se chová. Což mi nepřijde tak úplně pravda.... Tím samozřejmě nechci házet všechny holky do jednoho pytle - všechny nejsme stejné... Určitě se najde nějaká, které opravdu záleží jen na povaze a chování...
Ale upřímně - když se nad tím zamyslím já - nedokázala bych chodit s klukem, který by mě nepřitahoval (což znamená s klukem pro mě ošklivým... a nezapomeňte na to, že ošklivost je dosti relativní pojem!). Samozřejmě, že ve vztahu je hodně důležité, aby ti dva spolu vycházeli, aby měli společné zájmy, dokázali si povídat, rozuměli se, ale samozřejmě, aby se i přitahovali ;)... O tom láska taky je - o chemii... Tu nikdo nezapře ;)
Takže samozřejmě, že tím mým IP je milý, chápající, upřímný kluk... Ale zároveň by měl být vyšší, jak já (prostě ti menší mi opravdu nepřipadají přitažliví ;)), nemusí být vyloženě krásný, ale musí mít něco v sobě - něco, co vás zaujme, charismatický atd... Mohla bych pokračovat donekonečna... Možná si teď o mě řeknete, že jsem strašně povrchní - ale nejsem - nevím proč bych měla slevovat ze svých nároku - je to můj život a nikdo mi nebude říkat, jak (a s kým) ho mám prožít.... Doufám, že chápete, co tím myslím... A navíc připadám si čestnější a upřímnější, když to řeknu na rovinu, než o tom jen "snít" ;)
A teď bych ještě chtěla takovej malinkej dodatek - k článku "Mají oškliví kluci smůlu?" - od Divergent Girl. Její postoj mi přišel, že je lepší vzít kluka, kterej mě bude chtít a kterej mi tak úplně nevyhovuje než být sama... To mi přijde trošičku jako blbost... Radši budu rok sama než být s někým, ke komu nic necítím - připadala bych si, jak kdybych ho podváděla. Jak můžu někomu říct, že ho miluju, když to není pravda, jak můžu chodit s někým ke komu tu lásku necítím - ano samozřejmě, že to jde, ale přišlo by mi to, jako bouda na toho dotyčnýho.... A i když jsou kluci často šmejdi, tak tohle si nezasloužej ;)

A co vy a váš ideál? :) Připadá vám můj postoj povrchní? -> komentáře jako vždy k dispozici :)

Vaše herzig-traum

A je to tu zas :)

1. ledna 2010 v 0:38 | herzig-traum |  Moje úvahy atd...
Další rok uplynul, všichni jsme zas o něco starší - možná by se chtělo i napsat o něco rozumnější, ale tím si nejsem jistá ani u sebe tak proč to psát ;). Opravdu doufám, že "Jak na Nový rok, tak po celý rok." je jenom taková říkačka, jinak strávím celý příští rok s paralenem v sobě a úpornou bolestí hlavy... A sama samotinká - všichni teď slaví Silvestra, baví se a pravděpodobně se i opíjejí. A herzig-traum leží v postýlce a píše zase po dlouhé době článek. Baví se? Ale jo, před chvíli dokoukala Ďábel nosí Pradu (přísáhám, že v tý ájině to bylo fakt těžký!). A teď? Teď na ní padly ty pochmurné myšlenky, jestli "kvalitně" prožila uběhlý rok a zároveň se děsí toho, jestli si podobnou otázku bude podávat na smrtelné posteli. A jestli ano, tak doufá, že na ní odpoví úplně jinak! Jinak nechápejte to, že mám potřebu se jít někam opít - to fakt ne :), ale chybí mi ta možnost jít se někam pobavit s kamarády - a tím nemyslím pouze Silvestr... Samozřejmě, že bylo dost akcí, na který se dalo jít. Ale než jít někam, kde bych se necítila - radši zůstanu doma :).

A teď? Buďmě naivní (nebo aspoň mně to dovolte...) a zkusme si dát nějaká předsevzetí ;), aby se neřeklo...

1) začnu se učit! (ano, vím, že si to říkám dnes a denně, ale opravdu by to už chtělo s tou školou začít něco dělat!)
2) začnu cvičit! (to, že zatím můžu snést dvě tabulky čokolády denně a nic to se mnou nedělá neznamená, že to tak bude vždycky a navíc - pohyb je zdravej!)
3) buď do tý práce začnu chodit častějc a nebo dám výpověď (je blbost něco dělat na půl...)
4) začnu se líp chovat k okolí (asi bez komentáře :) - třeba se i oni začnou hezky chovat ke mně ;), i když u mejch sourozenců o tom velmi pochybuju ;))
5) přestanu si stěžovat na svou postavu (protože spousta lidí by si těch chyb bez neustálého předhazování ani nevšimla ;) a navíc mám se mít ráda takovou jaká jsem!)
6) začnu víc psát na tenhle blog! přísáhám, přísahám, přísahám!
7) nebudu líná, drzá, protivná, sobecká, namyšlená a vůbec... návštěva psych(ologa-iatra) by možná nebyla od věci :D
8) přestanu trávit tolik času na počítači - dřív jsem se bez něj taky obešla a někdy mi přijde, že je to zbytečný...
9) a taky bych konečně mohla přestat s těma hloupejma předsevzetíma ;) (který stejnak nikdy nedodržím...)

Takže krátce a jednodušše přeji vám dodatečně Krásné Vánoce a Šťasný Nový rok =) vaše herzig-traum