Prosím REKLAMY jedině do rubriky REKLAMY, kdo je napíše jinam blokuju mu přístup...!

Srpen 2009

Důvěra

23. srpna 2009 v 4:52 | herzig-traum |  Moje úvahy atd...
Zajímalo by mě kolik lidí je stejných jako já. Tím myslím takových, kterým trvá strašně dlouho než si k nim ostatní dokáží najít "cestičku". Já patřím mezi lidi, kteří ostatním hodně málo důvěřují - vlastně zezačátku skoro vůbec. Bojím se, že mě zklamou a tak se snažím nezacházet do větších citů - jestli se to tak dá říct. Ale co je na tom nejhorší? Že si to uvědomuju!

Prapůvod týhle mý všeobecný nedůvěry k ostatním pramení z mých "kamarádů" atp. Jak už jsem psala několikrát mám "nejlepší kamarádku" - je skvělá, je s ní sranda, pomůže a všechno, ale ´v jedné věci selhává - nedokáže udržet tajemství. A když takovýhlech lidí znáte víc - a všichni vás párkrát zklamou - je pak strašně těžké jim znovu uvěřit - a když to uděláte tak zase vás zklamou a je to ještě horší. Tohle se mi bohužel stalo mockrát - zklamali mě ti nejbližší.

Moje "nej kámoška" si pořád stěžuje, že jí vůbec nic neříkám, ale copak můžu? Copak jí můžu nechat aby odhalila to, co je uvnitř mě, když jí nemůžu důvěřovat a vím téměř stoprocentně, že to za rohem vykecá?!
Nebo jak mám věřit klukovi, kterej mi říká, že mě miluje a přitom na mě spřádá plány s mou "kamarádkou" a ještě si pak dovolí mi lhát do očí. ?!

Nevím, jestli jsem jenom natrefila na špatný lidi nebo jsou všichni takoví... Opravdu nevím, ale ať po mě nikdo nechce, abych byla ke všem otevřená a důvěrná. Prostě to nejde.

Asi to neřeším úplně nejlíp - ty důležitý a podstatný věci, který většina lidí řeší s přátely - si nechávám v sobě, řeším si ji sama a nikoho jimi "neobtěžuju". A to asi taky není úplně správné.
Naopak mě lidi rdi říkají své problémy, proč by ne? Poradím a nepovím... Ale... Řešit neustále dokola cizí problémy a přitom kašlat na svoje ?! Nevím, nevím....

A co vy? Je pro vás slovo důvěra jenom prázdný pojem nebo taky jako pro mě skoro "posvátný" slůvko, který hodně "váží"?

-> komentáře :)