Prosím REKLAMY jedině do rubriky REKLAMY, kdo je napíše jinam blokuju mu přístup...!

Únor 2009

(Ne)závislost na virtuálním světě

24. února 2009 v 16:23 | herzig-traum |  Moje úvahy atd...

Tohle téma mě napadlo už dávno, ale nějak jsem se furt neměla k tomu pustit se do psaní... Nebyl čas atd... No znáte to ;)

Pak jsem u Cecile četla článek Virtuální láska a zase jsem si na to vzpomněla... Takže jde se psát... :)

Poslední dobou mi přijde, že čím dál tím víc lidí se stává závislými na noteboocích, počítačích internetu a tak podobně. I když netýká se to jenom počítačů - spíš všeobecně techniky. Já sama se přiznávám, že bez mobilu bych nevyšla pomalu vyhodit ani odpadky (ale nutno dodat, že mobil používám spíše jako "empétrojku" - á zase ta technika...). Ale zpátky k tématu - nejenom, že si spousta lidí nedokáže představit svůj život bez těchto "vymožeností" oni se k nim také velmi upínají!

Je čím dál tím víc lidí, kteří jsou v reálném životě zrovna né moc oblíbení a proto se upínají k virtuálnímu světu. Na internetu si podle mě najde kamarády absolutně každý - teoreticky se nikdo nemá za co stydět. A jak řekla jednou jedna psycholožka - lidé se na internetu prezentují tak jak chtějí, aby o nich lidé mysleli, né tak jací doopravdy jsou. Tudíž pro někoho děsně stydlivého není problém vejít do chatovací místnosti a hned se se všema začít bavit - ale normálně by nepřišel např. ve škole do třídy a nezačal by komunikovat se všema lidma...

Neříkám, že na internetu všichni lžou a nikdo nejede sám za sebe, ale je zde větší prostor pro ty lži a vytváření "nového já".

Popravdě nechápu lidi, který jsou šťastní se svými interentovými "kamarády" a kterým stačí pouze internetová přátelství. Tohle nikomu normálnímu nemůže stačit k životu! Člověk je tvor společenský, který by měl normálně komunikovat se svým okolím nejen prostřednictvím internetu.

Myslím, že ani není dobré se upínat na icq, skype a takový podobný chatovací programy - lepší je jít s těmi lidmi, kteří jsou taky on-line a nemají co na práci, třeba ven nebo někam. A né si pořád jenom psát zprávy typu : "Čau jak je?" "No jde to... A co ty?" . Zase neříkám, že takhle se baví všichni, ale znám spousty lidí, který si tohle napíšou s x lidma a berou to jako normální konverzaci.

Nezdá si mi správný brát internet jako věc bez který se nedá žít (i pro mě je to hooodně těžká představa..!), ale normální člověk by to měl zvládnout. Měl by zvládnout říct si - vždyť ty lidi z internetu vůbec neznám a v reálu se pravděpodobně s většinou z nich nikdy nesetkám. Je přece lepší si zajít s kámoškou do cukrárny a nebo jít někam - do "normální" společnosti.

Teď tím nikoho z vás nechci urazit, ale kdybych si měla vybrat mezi všemi internetovými "kamarády" a třeba jen jedním nebo dvěma pořádnými reálnými kamarády - tak neváhám! Pro mě osobně je reálný svět mnohem důležitější než ten virtuální. A je mi líto těch, co si myslej kdoví jak jsou oblíbení, protože na netu maj desítky kamarádů a v reálu se skoro s nikým nebaví...

Řekla bych, že každý by si měl najít nějaký optimální zlatý střed... A moc se neupínat k virtualitě - a vždycky mít na mysli, že ten člověk na druhé straně vždycky nemusí být tím za kterého se vydává...

To je asi všechno... A vaše názory na závislost na virtuálním světě? -> komenty =)


... Doufám, že jsem tímhle článkem nikoho neurazila a prosím ty, kterým se ten článek nelíbil, aby se zamysleli, jestli náhodou nespadaj k těm závislákům - jestli ano, tak by to asi chtělo se nad vším zamyslet!

Rasismus

12. února 2009 v 11:59 | herzig-traum |  Moje úvahy atd...
O tomhle tématu jsem chtěla psát už dávno, jenže furt mě nenapadalo jak dát dohromady moje názory a moje myšlenky o rasismu v jeden článek.
Popravdě nevím to pořádně ani teď. Tohle téma mi totiž v žádném případě nepřijde obyčejné a jednoduché - je tam spousta výjimek (dá-li se to tak říct) a věcí, které se dají popř. nedají vůbec očekávat.

Tak asi přikročím k mému názoru - lidé v Čechách jsou odsuzováni za rasimus vůči Romům. Ale co naopak? Když jdete po ulici a najednou na vás někdo začne řvát "ty bílá sv**ě to není rasismus?! Podle mě ano, tak nevím, proč se stále dokola a dokola mluví jen o jedné straně tohoto "problému".

Absolutně odsuzuju lidi, kteří jsou zlí a hnusný na jiné lidi jenom proto, že mají třeba jinou barvu pleti (tím nemyslím jenom Romy, ale třeba i černochy, asiaty atd...). Přijde mi to paranoické a nenormální! Proč bychom měli nesnášet někoho jenom kvůli tomu, že vypadá jinak?!

Ovšem druhá věc je, jak se daný člověk chová - bohužel přijde mi, že tohle je problém "rasismu spajtým s Romy" - nemyslím si, že vždy jde o to jak vypadají - tady jde o to jak se chovají! Myslím, že každý zná nějaké "hodné" a nějaké "zlé"... Bohužel já se setkala osobně a nějak více s tím druhým případem, ale to furt nic nemění na tom, že bych k lidem jiné barvy měla přistupovat jinak!

Nesnáším rasistické vtipy, rasistické poznámky a strašně mi lezou na nervy rasisti. To je jedna věc a na druhou stranu mi na nervy lezou lidi, kteří posuzují stejné situace jinak. Kfyž "bílý" napadne Roma - tak je to hned rasistický útok, ale když Rom napadne "bílého" tak je to prostě normální napadení... Tohle nechápu, věřím tomu, že opravdu jsou rasistické útoky a že jich asi nebude málo, ale ti "jiní" ze sebe nemusí vždycky dělat chudinky a hrát si na oběti rasismu, když to třeba nebyl opravdu rasistický útok!

A teď nevím, jestli se mi to jenom zdá, ale podle mě existují dva druhy rasistů. Jedni ti "odvážní", kteří si za svým názorem stojí i v normálním životě a v realitě a pak ti druzí, kteří všem říkaj, že nejsou rasisti - ani náhodou, ale pak stačí je pustit k nějaké diskusi na internetu k článku o Romech, popř. lidech jiné barvy pleti a divili byste se, co dokáží napsat - a jací jsou z nich hned rasisti - proto třeba na novinkách je skoro u každého článku o Romech zablokovaná diskuse...

Ať žije anonymita - to je asi heslo těch druhých...


A co vy? Jaký je váš názor na tento světový problém?! --> KOMENTÁŘE =)

Milá anonymko,

3. února 2009 v 18:31 | herzig-traum |  Ostatní
Takže před pár dny mi jistá slečna napsala "velice milý" komentář. Nejdřív jsem na něj chtěla odpovědět normálně komentářovou formou a pak jsem se rozhodla, že to hodím do článku ;)

Jinak tady je ten komentář:

[6] anonym, 31.1.2009 13:00

zdarec jko tk sem blouznila po netu a narazila na ten článek s tím spřátelováním a jak si tam psala že chtěj lidi se spřátelit s co nejvíce blogama tk podle mě je to kvůli tomu že chtějí mít větší návštěvnost..a jak si tam psala eště vo tom že maj na blogu furt nový a nový obrázky tk si projdi svůj blog odzhora až dolů na mě působí dost negativně nevyzařuje z něj žádná energie jako kdyby si tam napsala že končíš s blogem..až si projdeš ten svůj blog tak se koukni na nějakej jinej já nevím třeba tady na ten-http://nathja.blog.cz/ (není to můj blog takže tam nepiš žádný arogantní komentáře) a pak se rozmysli jakej blog je hezčí jasně že si řekneš "Vždyť ten blog ani neznám tak proč by se mi měl líbit víc než ten můj!!", ale to nic nemění na tom že z něj ta energie opravdu vyzařuje!!takže...

Milá slečno anonymko,
je fakt, že kritiku uznávám, ale pouze od "reálných" osob, tím myslím lidi, kteří mají odkaz na svůj blog nebo aspoň e-mail a kdžy už tak né s prominutím "trapnou" přezdívku anonym - to se za svůj názor tak moc stydíš, že se skrýváš pod tuhle všeříkající přezdívku?! Jinak chápu, že se lidé spřátelovávají kvůli větší návštěvnosti - ale na co jim jsou sbéčka, která jim na blog přijdou párkrát do týdne a akorát napíšou "Na blogu mám bleskovku." nebo všemožný řetězáky...
Dále, když si projdu svůj blog odshora dolů - tím myslím, že kliknu i na články, tak na mě nepůsobí zas až tak negativně. I když to je každýho věc a každýho názor... Čemu říkáš energii? Růžovému přeplácanému blogu?!
Jinak vsadím se, že ta nathja asi budeš ty a nebo nějaké tvé růžové sbéčko... Řeknu ti, že hloupější reklamu jsem v životě neviděla! Když porovnám naše dva blogy tak já osobně nebudu řešit, který je hezčí, ale který je hodnotnější... A kvalitnější.
Kdybych měla zhodnotit blog té slečny tak promiň, ale nic moc - design strašně růžovej (na mě je to moc sladký) a obsah stojí za nic - samé pixelky, bleskovky, reklamy, hlasování a podobné pro mě "blbosti" , další co mě vysloveně odpuzuje je řeč, kterou je blog psán... Pak jsem nenašla žádnej "kvalitní" článek - jediný co ta slečna píše sama je deníček, ale o tom snad ani nebudu psát...
Když to shrnu - pro někoho je možná můj blog bez energie, každopádně já jsem s ním spokojená a i když to možná bude znít namyšleně - já jsem na něj pyšná - nesplývá podle mýho s davem... A je o "něčem" - možná nemám návštěvnost 100 lidí za den a ani nemám 100 článků do měsíce... Ale je to můj blog a tím, že mi napíšeš, že je bez energie mi ho vážně nezprotivíš!

herzig-traum


A ještě jedna věc... Cecile a Jesí děkuju =)

Nestěžujme si!

2. února 2009 v 19:19 | herzig-traum |  <--JINÉ-->
Kdo tady byl aspoň párkrát určitě ví, že nemám ráda kopírování a podobné "normální" blogařské záležitosti. Ale když mě zase jednou chytla sebelítost nad tím, co všechno nemám a co všechno mi chybí nebo naopak čeho mám až moc atd... Tak jsem si vzpomněla na těhle pár obrázků a text k nim. Ani sem nebudu dávat zdroj, protože jsem to našla na spoustě blozích a tudíž mi přijde nereálný doppátrat se, kdo byl původcem... Takže tohle neberte jako kopírování, spíš článek (obrázky) na zamyšlení. A až vás někdy jako mě chytně stěžování a sebelítost vzpomeňte si na tyhle chudáčky...